Jednocześnie informujemy, że wykonawca po 22 lipca 2013 będzie prowadził prace związane z porządkowaniem terenu inwestycji. Są to m.in. prace związane z likwidacją wszystkich zapleczy budowy, usuwaniem nadmiaru humusu i materiałów zbędnych, likwidacją połączeń technologicznych powstałych na czas inwestycji , zablokowaniem przejazdów awaryjnych w pasie rozdziału.
Ponadto wykonawca będzie naprawiał na swój koszt szkody w wykonanych już robotach, będące skutkiem nawałnic deszczowych odnotowanych w maju i czerwcu, podlegające ocenie rzeczoznawców ubezpieczyciela. Chodzi m.in. o naprawę uszkodzonych skarp, poboczy, dróg dojazdowych oraz prace przy odmulaniu rowów i zbiorników odparowujących. W tym czasie wykonane zostaną także drobne roboty dodatkowe, które nie były nie objęte projektem, a których konieczność stwierdzono w końcowej fazie inwestycji, np. dodatkowe furtki ogrodzeń zbiorników retencyjno-odparowujących, dodatkowe zjazdy, dodatkowe drzwi w ekranach czy schodki na nasypach.
Wyżej wymienione prace nie stanowią przeszkody do wystąpienia z wnioskiem o uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie nowej drogi. GDDKiA Oddział w Kielcach planuje wystąpienie z takim wnioskiem do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w tym miesiącu. Kierowcy mają do dyspozycji od blisko dwóch tygodni dwie jezdnie obwodnicy Kielc, a od wczoraj wszystkie łącznice przebudowanych węzłów w ramach inwestycji. Ruch po obwodnicy odbywa się w oparciu o tymczasową organizację ruchu, która zasadniczo różni się od docelowej jedynie obowiązującymi jeszcze ograniczeniami prędkości. Docelowa organizacja ruchu zgodnie z przepisami wprowadzona zostanie po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie nowej drogi.