GDDKiA prowadzi „dialog techniczny” ws. S19


Rzeszowski Oddział GDDKiA prowadzi tzw. dialog techniczny związany z wykonaniem Koncepcji Programowej budowy drogi ekspresowej S19 odc. Kielanówka (węzeł Rzeszów Płd.) – Barwinek (gr. państwa) w zakresie zadań:

  1. W. Rzeszów Płd. – w. Babica, dł. 10,3 km, w ramach którego planowany jest tunel o dł. 1,35 km;
  2. W. Babica – w. Domaradz, dł. 23,4 km, w ramach którego planowane są 3 tunele o dł. 1,75 km, 1,6 km i 1,2 km.

 

Chęć udziału w dialogu technicznym zgłosiło 12 firm. Na przekazane przez GDDKiA pytania i zagadnienia odpowiedziało 8 firm. Uczestnicy dialogu mogli także zgłaszać dodatkowe kwestie, które powinny być uwzględniane przy opracowywaniu  Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia (SIWZ) na wykonanie koncepcji programowej. Po ich analizie podjęto decyzję o konieczności zorganizowania spotkania z uczestnikami Dialogu. Odbędzie się ono 30 marca br.

 

Efektem dialogu technicznego będzie pozyskanie przez GDDKiA wszelkich informacji, które zostaną wykorzystane przy zdefiniowaniu szczegółowego opisu przedmiotu zamówienia, specyfikacji istotnych warunków zamówienia, treści umowy oraz szacowaniu wartości w postępowaniu przetargowym na wykonanie Koncepcji Programowej budowy S19 na odc. węzeł Rzeszów Płd. – Barwinek (gr. państwa).

 

Dialog techniczny pozwoli skorzystać z wiedzy branży w zakresie najlepszych i najkorzystniejszych technicznie, technologicznie, organizacyjnie oraz ekonomicznie rozwiązań, które pomogą w realizacji inwestycji. Pozwolą także tak opracować dokumentację postępowania, aby uzyskać najlepsze rozwiązania m.in. w zakresie:

  1. Koniecznych do wykonania badań geologicznych i hydrogeologicznych na potrzeby projektowania tuneli posadowionych na głębokości 60 – 130 m;
  2. Monitorowania osuwisk występujących na trasie planowanej drogi ekspresowej S-19;
  3. Sposobu i zakresu wykonania badań geofizycznych na potrzeby projektowania tuneli;
  4. Wymagań dotyczących parametrów sprzętu który pozwoli na wykonanie w sposób prawidłowy  koniecznych badań geologicznych;
  5. Czasokresu niezbędnego do wykonania badań geologicznych, hydrogeologicznych, geofizycznych i monitoringu osuwisk;
  6. Szacunkowej wartości w zakresie ustalonym powyżej.

 

Termin ostatecznego zakończenia dialogu technicznego planowany jest na 31 marca 2016 r.