Wystawę przedstawiającą na 60 planszach rozwój drogownictwa w Polsce na przestrzeni niemal dwóch wieków (oczywiście w wielkim skrócie) oraz zabytkowy walec z 1926 roku, przywieziony z Muzeum Drogownictwa w Szczucinie, można było oglądać w Zielonej Górze od 15 do 26 lipca.
O tym jak zmieniała się polska administracja drogowa, usprzętowienie i metody pracy oraz o tym, że o drogach nie można myśleć tylko w kontekście budowy, ale również ochrony środowiska, archeologii oraz działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa - mówił
Wręczono odznaczenia
Z okazji 190 rocznicy centralnej administracji drogowej w Polsce Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przygotowała pamiątkowe medale okolicznościowe. Odznaczeniami tymi pragnie uhonorować osoby, które włożyły wkład w rozwój polskiego drogownictwa.
Lubuski Oddział postanowił wręczyć odznaczenia pracownikom, którzy przepracowali w drogownictwie ponad 40 lat a swoją ciężką pracą, zaangażowaniem, determinacją i pasją w sposób znaczący wpłynęli na rozwój drogownictwa, kultury drogowej oraz krzewienia wiedzy o drogach.
Osoby odznaczone to:
- Stanisław Brzezieński
- Zenon Błochowicz
- Zygmunt Piwoń
- Olgierd Miadzielec.
Konkurs
Aby zachęcić mieszkańców miasta i okolic do zapoznania się z historią drogowców, organizator wystawy czyli lubuski Oddział GDDKiA, wespół z Gazetą Lubuską i Radiem Zachód, które objęły wystawę patronatem medialnym, przeprowadził konkurs wiedzy o drogownictwie. W konkursie tym należało odpowiedzieć na jedno pytanie: w którym roku została utworzona Izba Pamięci Drogownictwa w Skwierzynie? Odpowiedź można było znaleźć na prezentowanych na wystawie planszach.
Wśród autorów prawidłowych odpowiedzi rozlosowane zostały nagrody, które na spotkaniu uroczyście wręczył zwycięzcom konkursu Dyrektor Oddziału GDDKiA.
27.07.2009