GDDKiA O/Opole informuje, że 17.02.2010 r. ukazało się ogłoszenie w sprawie udzielenia zamówienia na wykonanie dokumentacji projektowej dla obwodnicy
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie koncepcji programowej, projektu budowlanego, projektu wykonawczego, dokumentacji do opisu przedmiotu zamówienia budowy obwodnicy m. Nysa w ciągu DK nr 46 oraz DK nr 41.
Przebieg obwodnicy został ustalony wg wariantu nr VI (wg opracowanej wcześniej dokumentacji Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego), dla którego tut. Oddział uzyskał prawomocną decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji inwestycji.
Podstawowe parametry techniczne projektowanych odcinków obwodnicy:
Droga krajowa nr 41: klasa drogi GP
prędkość projektowa
przekrój 2+1
szerokość jezdni 2 x 3,5 m+pas dodatkowy (lokalnie)
szerokość opasek bitumicznych 2 x
szerokość poboczy gruntowych 2 x min.
obciążenie nawierzchni 115 kN/oś
kategoria obciążenia ruchu KR5
Droga krajowa nr 46: klasa drogi GP
prędkość projektowa
przekrój 2/2
szerokość jezdni 2 x
szerokość poboczy bitumicznych 2 x
szerokość poboczy gruntowych 2 x min. (
szerokość pasa dzielącego min.
obciążenie nawierzchni 115 kN/oś
kategoria obciążenia ruchu KR6
Obwodnica rozpoczyna swój przebieg w m. Goświnowice, gdzie zlokalizowane będzie skrzyżowanie typu rondo lub skrzyżowanie skanalizowane istniejącej DK 46 z DP 1668. W km ok.3+152 projektowanej drogi należy zaprojektować węzeł typu WB z drogą powiatową nr 1663, który powinien zapewnić przejście drogi powiatowej nad lub pod koleją. W km ok. 7+356 na DK 46 zlokalizowany będzie węzeł typu WB jako skrzyżowanie projektowanej DK 46 z istniejącą DK 46 i początkiem projektowanej DK 41. Dalej w km lokalnym ok. 5+760 projektowanej DK 41 przewidziane jest skrzyżowanie typu rondo lub skrzyżowanie skanalizowane z DW nr 407. Zakończenie obwodnicy to skrzyżowanie typu rondo lub skrzyżowanie skanalizowane z istniejącą DK 41 w km lokalnym projektowanej DK 41 ok. 9+126. Całkowita przewidywana długość obwodnicy to ok.
Przewidywana ilość obiektów inżynierskich:
wiadukty 8 szt.
estakady 2 szt. (w tym nad projektowanym kanałem Ulgi)
mosty 1 szt.
przejazdy gospodarcze 2 szt.
przejścia dla zwierząt przewiduje się realizację przejść dołem dla dużych i średnich zwierząt oraz budowę przepustów w celu migracji małych zwierząt
W ramach opracowania należy także przeanalizować korektę łuków poziomych w ciągu istniejącej DK 41 występujących w sąsiedztwie planowanego włączenia projektowanej drogi do istniejącej DK 41 w pobliżu m. Niwnica.
W ramach zamawianej dokumentacji Wykonawca będzie miał obowiązek sporządzenia następujących opracowań:
Etap Koncepcji Programowej (termin wykonania: 5 m-cy od daty podpisania umowy):
1. Mapa sytuacyjno-wysokościowa do celów projektowych (aktualizacja, dopuszcza się mapę nieklauzulowaną)
2. Studium hydrologiczne
3. Projekt prac geologicznych (hydrogeologicznych) oraz Dokumentacja geologiczno-inżynierska i hydrogeologiczna
4. Koncepcja programowa
Etap projektu budowlanego (termin wykonania dokumentacji do wniosku o ZRID: 14 m-cy od daty podpisania umowy, termin zakończenia dokumentacji geodezyjnej po uzyskanej decyzji ZRID: 21 m-cy od daty podpisania umowy):
1. Materiały do wniosków o uzyskanie pozwoleń wodnoprawnych, w tym operaty wodnoprawne
2. Mapa sytuacyjno-wysokościowa do celów projektowych (klauzulowana)
3. Geotechniczne warunki posadowienia obiektów budowlanych
4. Opracowania prawne – materiały do wniosku o ZRID
5. Dokumentacja geodecyzjno-kartograficzna dla nabywania nieruchomości (podziały działek) oraz uzyskania prawa do wykonania urządzeń związanych i nie związanych z drogą
6. Projekt budowlany
7. Raport o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko dla potrzeb ponownej oceny oddziaływania na środowisko (wymagany do wniosku o ZRID)
8. Materiały promocyjne
9. Projekt wykonawczy
10. Dokumentacja dla SIWZ – opisu przedmiotu zamówienia
11. Kosztorys inwestorski
12. Studium wykonalności
13. Dokumentacja fotograficzna zagospodarowania terenu
Całość dokumentacji należy sporządzić w oparciu o obwiązujące przepisy prawa, warunki techniczne oraz obowiązujące w GDDKiA zarządzenia i procedury.
Szczegóły dot. warunków zamówienia znajdują się w opisie przedmiotu zamówienia – specyfikacjach technicznych. Informacje na temat przetargu znajdują się także na stronie internetowej Oddziału (www.archiwum.gddkia.gov.pl/article/oddzialy/gddkia_opole/) w zakładce „zamówienia publiczne”.