Poznaliśmy oferty na węzeł w Gaju na Zakopiance

Otworzyliśmy oferty w przetargu na zaprojektowanie i budowę węzła drogowego, na drodze krajowej nr 7 w Gaju pod Krakowem. Oferty złożyło 5 podmiotów, w tym najtańszą, opiewającą na kwotę blisko 32 mln zł brutto zaproponowało konsorcjum firm Eurovia Polska S.A. oraz Nowak-Mosty Sp. z o.o. Najdroższą, na ponad 37 mln zł brutto złożyła natomiast firma Strabag Infrastruktura Południe Sp. z o.o. Rozpoczynamy weryfikację ofert.



Obowiązki wykonawcy

Zadaniem wykonawcy, który zostanie wybrany w procedurze przetargowej, będzie zaprojektowanie i wykonanie węzła drogowego Gaj na drodze krajowej nr 7, a także:

- przebudowa istniejących dróg w zakresie kolizji z projektowanym węzłem,

- budowa innych dróg, w tym zmiana przebiegu istniejących dróg obsługujących tereny przyległe do inwestycji,

- budowa lub przebudowa infrastruktury dla pieszych, obiektów inżynierskich - mury oporowe i palisady, kolidujących urządzeń oraz sieci istniejącej infrastruktury pod i nadziemnej (urządzeń teletechnicznych i energetycznych, sieci wodociągowych, kanalizacji deszczowej i sanitarnej, sieci gazowych),

- budowa systemu odwodnienia terenu, w tym urządzeń odwadniających korpus drogowy, sieci teletechnicznej i oświetlenia drogowego.

 

Nowy węzeł drogowy ma zastąpić istniejące skrzyżowanie drogi krajowej nr 7 tzw. „Zakopianki” z drogami powiatowymi. W ramach inwestycji przewidziana jest wymiana warstwy ścieralnej prawej i lewej jezdni krajowej „siódemki”, oznakowanie węzła, bariery ochronne oraz wszelkie roboty wynikające z konieczności podłączenia węzła do istniejącego układu komunikacyjnego wraz z jego ewentualną przebudową i zmianą organizacji ruchu wynikającą z nowych rozwiązań.

 

Jest czas na projekt i na realizację

Na etap projektowania wraz z uzyskaniem decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) założono okres 16 miesięcy od podpisania umowy. Na etap realizacji natomiast 15 miesięcy od uzyskania decyzji ZRID, z wyłączeniem okresów zimowych od 15 grudnia do 15 października. Cztery firmy biorące udział w przetargu zaproponowały skrócenie terminu kontraktu o cztery miesiące a jedna o dwa. Wszystkie oferty zostaną szczegółowo przeanalizowane. Przy ocenie końcowej brane będą pod uwagę - cena, gwarancja jakości i termin realizacji.