Ponad 1600 litrów krwi i jej składników zebraliśmy w 2019 roku w ramach ogólnopolskiej zbiórki krwi „200 lat Administracji Drogowej”. Ten niesamowity wynik to przede wszystkim wielka pomoc dla tych, którzy tej krwi potrzebują. Było to możliwe dzięki ponad 3,5 tys. cichym bohaterom. Dziękujemy! Tak duży odzew niezmiernie cieszy, ale jednocześnie motywuje i zobowiązuje. Dlatego w tym roku ruszamy z nową zbiórką.
3547 cichych bohaterów i wielki wynik
W ramach akcji zbiórki krwi „200 lat Administracji Drogowej” krew oddało 3547 dawców. Dzięki temu zebrano 1 575,4 litrów krwi i 69,3 litrów innych jej składników. 1644 litrów krwi i jej składników to wielki wynik - to tyle ile płynie w organizmach 315 dorosłych osób. To nieco ponad 28 drużyn piłkarskich! .
Dziękujemy również ponad 800 osobom, które zgłosiły się do udziału w zbiórce, jednak z różnych względów nie zostały zakwalifikowane przez lekarza do oddania krwi lub jej składników.
Wyróżnienie dla dawców
Ministerstwo Zdrowia oraz Narodowe Centrum Krwi przyznało Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad certyfikat instytucji promującej honorowe oddawanie krwi. Wyróżnienie zostało przyznane za organizację akcji krwiodawstwa wśród pracowników GDDKiA, wspierającej prospołeczną ideę honorowego oddawania krwi i pomaganie ratowania ludzkiego życia. Przyznany GDDKiA certyfikat dla instytucji promującej honorowe oddawanie krwi to uhonorowanie 3547 cichych bohaterów, którzy oddali krew. Dziękujemy!
Nie zatrzymujmy się. Pomoc jest bezcenna
Wielka postawa tysięcy dawców i odzew na naszą akcję nie pozwalają nam się zatrzymać. We współpracy z Narodowym Centrum Krwi i 21 Regionalnymi Centrami Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa będziemy kontynuować akcję zbiórki krwi w 2020 roku. Szczegóły wkrótce.
Jubileusz Centralnej Administracji Drogowej i szczytny cel osiągnięty
Przypomnijmy, że w 2019 roku obchodziliśmy jubileusz 200 lat istnienia Centralnej Administracji Drogowej. Pracownicy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad postanowili uczcić rocznicę organizując akcję ogólnopolskiej zbiórki krwi. Do udziału w niej zachęcaliśmy również przedstawicieli administracji publicznej, innych administracji drogowych z zarządów dróg wojewódzkich i powiatowych a także pracowników branży drogowej. Zbiórka krwi, dzięki współpracy z Narodowym Centrum Krwi oraz Wojskowym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, była prowadzona w całej Polsce. W Regionalnych Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, stacjach terenowych WCKiK oraz w mobilnych punktach poboru krwi (w tym w tzw. krwiobusach).