Najniższą ofertę na kwotę 1 533 477,90 zł złożyła firma Wrocławskie Biuro Projektów Drosystem.
Pozostałe oferty:
Opracowaniem dokumentacji projektowej etapu Koncepcji programowej wraz z uzyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla rozbudowy drogi krajowej nr 46 na odcinku Dąbrowa – Opole zainteresowanych jest pięć firm.
Najniższą ofertę na kwotę 2 112 217,50 zł złożyła firma Mosty Katowice.
Pozostałe oferty:
Aktualnie komisja przetargowa przystąpiła do badania złożonych ofert. Wybór najkorzystniejszej oferty nastąpi w oparciu o kryteria oceny dla poszczególnych zadań.
Zakres rzeczowy inwestycji
Przedmiotowe inwestycje planowane są w ciągu drogi krajowej nr 46 na odcinku od obwodnicy Niemodlina (będącej w trakcie budowy) do granicy miasta Opole, w gminach: Niemodlin i Dąbrowa. Droga krajowa na tym odcinku posiada charakter tranzytowy z kierunków: Opola i Nysy oraz stanowi bezpośredni dojazd do autostrady A4 poprzez węzeł Opole Zachód.
Cel inwestycji
Celem inwestycji jest podniesienie parametrów technicznych i funkcjonalno-użytkowych drogi krajowej nr 46 poprzez rozbudowę do przekroju dwujezdniowego oraz wzmocnienie konstrukcji części istniejącego odcinka drogi do nośności 11,5 t/oś. Działania te podniosą poziom bezpieczeństwa ruchu drogowego i wpłyną korzystnie na poprawę komfortu jazdy kierowców. Planowana rozbudowa polegać będzie na dobudowie drugiej jezdni w ciągu DK46 na dwóch sąsiadujących odcinkach o łącznej długości ok. 8,25 km.
Dla odcinka Niemodlin - Dąbrowa o długości 3,5 km przewiduje się także budowę dwóch nowych obiektów mostowych nad autostradą A4 wraz z częściową rozbudową węzła Opole Zachód o nowe łącznice w dowiązaniu do planowanej dwujezdniowej DK46. Zadanie przewiduje także budowę kanału technologicznego, przebudowę lub budowę oświetlenia drogowego oraz przebudowę infrastruktury nie związanej z drogą tj. sieci energetycznej. Zadanie przewiduje budowę przejścia dla zwierząt.
Dla odcinka Dąbrowa - Opole o długości 4,75 km przewiduje się budowę drugiego równoległego wiaduktu nad torami PKP. Zadanie przewiduje także budowę kanału technologicznego, budowę oświetlenia drogowego, odwodnienia oraz przebudowę infrastruktury nie związanej z drogą tj. sieci energetycznej, telekomunikacyjnej, wodociągowej oraz kanalizacyjnej.
Planowane lata realizacji robót: 2026-2028.